Běž pro dobrou věc 2016

Běž pro dobrou věc v rámci půlmaratonu Olomouc!

Banner Běž pro dobrou věc

 

 

 

Rádi běháte a chtěli byste vedle vyplaveného adrenalinu mít dobrý pocit také z toho, že jste pomohli někomu, kdo to potřebuje? Pak jste tu správně. Staňte se naším dobroběžcem v rámci olomouckého půlmaratonu!
Více než 70 % nevidomých a slabozrakých nemá práci. My to měníme například prostřednictvím specializovaných kurzů v oblasti IT, pomocí při hledání zaměstnání apod. Nevidomým a slabozrakým pomáháme také s odstraňováním bariér, odborným poradenstvím při výběru vhodného počítače podle jejich specifických potřeb apod. Dále provozujeme sociální firmu Ergones, která zaměstnává zdravotně (převážně zrakově) postižené osoby. Koupí startovního čísla prostřednictvím TyfloCentra Olomouc, o.p.s. na Mattoni 1/2Maraton Olomouc podpoříte zaměstnávání těžce zrakově postižených

K dispozici jsou tyto registrace:

  • hlavní závod Mattoni ½Maraton Olomouc (21,0975 km)

start 25.6.2016 v 19:00 na Horním náměstí v Olomouci (Startovné zahrnuje: startovní číslo se zapůjčeným elektronickým čipem, startovní batoh, startovní tašku, MHD v den závodu zdarma (14:00 – 23:59), masáž zdarma po závodě – poskytuje Emspoma by JUTTA, předzávodní proběhnutí, Marathon Music Festival, občerstvení minimálně každých 5 km a v cíli, pamětní medaile v cíli, úschovu startovních tašek a možnost využití převlékárny, e-mail s informacemi o podaném výkonu (skutečný/oficiální čas), SMS s cílovým časem, mezičas na 5., 10., 15. km a v cíli, on-line výsledky, on-line diplom, kinesiotaping před závodem – poskytuje FYZIOklinika fyzioterapie s.r.o.)

v ceně 1250 Kč (4 ks) (z toho 350 Kč půjde přímo na podporu zaměstnávání osob se zrakovým postižením, 900 Kč jsou naše náklady na pořízení startovního čísla od Prague International Marathon, spol. s r.o.)

  • dm rodinný běh (3 km)

start 25.6.2016 v 17:00 na Horním náměstí v Olomouci (Startovné zahrnuje: startovní číslo, startovní tašku, oficiální tričko, občerstvení v cíli, pamětní medaile v cíli, MHD v den závodu zdarma)

dospělý v ceně 250 Kč (5 ks) (z toho 50 Kč půjde přímo na podporu zaměstnávání osob se zrakovým postižením, 200 Kč jsou naše náklady na pořízení startovního čísla od Prague International Marathon, spol. s r.o.)

dítě do 12 let a senioři nad 65 let  v ceně 60 Kč (z toho 10 Kč půjde přímo na podporu zaměstnávání osob se zrakovým postižením, 50 Kč jsou naše náklady na pořízení startovního čísla od Prague International Marathon, spol. s r.o.)

Chtěli byste nás podpořit vyšší částkou? Je to snadné. Můžete nám darovat své peníze  na náš transparentní účet č. 2000580913/2010 a nebo se pokusit posbírat na vaši (a naši) podporu peníze od svých přátel a známých.  Inspirovat se můžete na stránkách RunCzech, nebo Vám s přípravou rádi pomůžeme my.

Kontaktní osoba pro nákup startovních čísel:  Zlatuše Tomanová
telefon: 585 423 737
e-mail: tomanova@tyflocentrum-ol.cz

Kontaktní osoba pro pomoc s přípravou dobroběhu: Petr Zavadil
telefon: 730 870 760
e-mail: zavadil@tyflocentrum-ol.cz

Projekt Koruna za metr

Petr Zavadil, ředitel TyfloCentra Olomouc: „Při běhání jsem si uvědomil, jak je pro nevidomé obtížné provozovat pohybové aktivity, které mám rád (běhání, kolo), protože vždy potřebují průvodce. Nemohou se tedy spontánně rozhodnout a vyrazit. Proto jsem se rozhodl, že svou letošní premiérovou účastí na olomouckém půlmaratonu podpořím právě sportovní pobyt pro naše klienty. Chci vybrat symbolickou částku 21 098 Kč, tedy 1 Kč za každý metr, který uběhnu. Prosím podpořte mou snahu zajistit radost z pohybu i pro nevidomé a slabozraké. Děkuji.“

V rámci sportovního pobytu zaměřeného na zdravý životní styl si nevidomí vyzkouší fitness, plavání, pobyt v sauně, bowling, jízdu na dvoukole a turistiku.

Přispět můžete na portále Daruj správně.

Odkazy

Mattoni 1/2 Maraton Olomouc 
Běžecká etiketa

Běž pro dobrou věc – aktuální ročník