CHRLICKÁ ŽABA

V Centru sociálních služeb v Brně – Chrlicích se 22. 9. 2022 už po sedmnácté sjeli zrakově postižení sportovci i se svými průvodci z Brna, Kyjova, Prostějova a Slovenska, aby si poměřili síly ve sportovních disciplínách na akci s názvem Chrlická žaba.
Místní měli oproti nim výhodu domácího „hřiště“ a delšího spánku, protože nemuseli vstávat a nikam se přepravovat.
Soutěžit tentokrát mohl opravdu každý. Rovnost podmínek byla u vidících zajištěna neprůhlednými klapkami na oči.
Z prostějovského Regionálního pracoviště TyfloCentra Olomouc jsme přijeli v komorní sestavě čtyř lidí, protože nemoc si zkrátka nevybírá, takže část sportovců musela zůstat doma v posteli.
Chrlická žaba byla zahájena slavnostním zažehnutím olympijského ohně v kašně zahrady Centra sociálních služeb. Po krátké rozcvičce se šlo soutěžit. Jezdili jsme na dvojkole, házeli oštěpem, koulí a kostkami, chodili v přímém směru, stříleli na bránu, skákali z místa do dálky a chodili na čas v bludišti.
Po dobrém obědě přišlo na řadu ve společenském sále Centra sociálních služeb vyhlašování výsledků soutěže.
Ceny a diplomy předávala paní magistra Marcela Troubilova, ředitelka Centra sociálních služeb. Pomáhala ji při tom hlavní organizátorka akce paní Věra Černá. Předávání doprovázely slavnostní tóny v podání místního klavíristy, který, jak se později ukázalo, byl i sportovcem.
My si dovezli celkem 6 diplomů. Jednalo se o dvě druhá místa v hodu oštěpem, po jednom druhém místě v hodu koulí, kostkami a jízdě na dvojkole. V hodu koulí se nám ještě podařilo umístit se na třetím místě.
Po vyhlášení výsledků soutěže a rozdání diplomů s cenami roztančily společenský sál písně od skupiny Baobab.
Celý den jsme strávili ve společnosti milých lidí, ať už se jednalo o vstřícné pracovníky Centra sociálních služeb Brno – Chrlice, usměvavé dobrovolníky, nebo zapálené a přitom k sobě navzájem ohleduplné sportovce.
Atmosféru pohodového dne dokreslilo počasí, které nám v tento den opravdu přálo.
Děkujeme za pozvání a již se těšíme na další ročník této skvělé akce!
Zuzana Znojilová