Popis trasy do regionálního střediska Šumperk

Adresa: 
8. května 22, Šumperk, 787 01.

Kdo se na středisku nachází: 
– Regionální středisko Šumperk

Z vlakového nádraží do TyfloCentra
Vystoupíte-li z vlaku, pomocí hlasového majáčku naleznete vchod do vestibulu, kterým v přímém směru projdete před nádražní budovu. Sejdete 3 schody a po 10 metrech přejdete ozvučený přechod pro chodce.
Budete pokračovat 50 metrů v přímém směru třídou 17. listopadu po levém chodníku až ke křižovatce. Před ní můžete využít hlasového majáčku na Městské knihovně. Neozvučenou křižovatku přejdete a v přímém směru pokračujete 200 metrů k další křižovatce. Po pravé straně se nachází hotel Grand, na němž je hlasový majáček. Odbočíte vpravo a po přechodu k hotelu Grand přejdete. Pokračujete po chodníku ulicí 8. května (silnici máte po levé straně, domy po pravé). Po 100 metrech přejdete silnici a v přímém směru pokračujete, po dalších 50 metrech opět přejdete menší komunikaci. Po 20 metrech odbočíte vpravo na chodník k TyfloCentru. Využijte hlasový majáček nad vchodem. Po vstupu v přímém směru po 5 metrech narazíte na schodiště, vyjdete do 1. patra, odbočíte vpravo. Dveře do kanceláře se nachází po levé straně. V přímém směru se nachází dveře do oblastní odbočky SONS.

Z autobusového nádraží do TyfloCentra
Vystoupíte-li z autobusu, dáte se z peronu doprava k budově ČSAD. Na konci nástupiště A (tzn. blíže k budově) můžete využít akustický majáček. Podél této budovy vlevo je chodník, po kterém  půjdete asi 30 metrů (budovu budete mít po pravé straně). Chodníkem projdete mezi zahrádkami k silnici. U silnice zahnete doprava a půjdete po dalším chodníku 30 metrů k neozvučené křižovatce. Na této relativně rušné křižovatce odbočíte vlevo, přejdete ji a v přímém směru pokračujete 200 metrů k další křižovatce. Po pravé straně se nachází hotel Grand, na němž je hlasový majáček. Odbočíte vpravo a po přechodu k hotelu Grand přejdete. Pokračujete po chodníku ulicí 8. května (silnici máte po levé straně, domy po pravé). Po 100 metrech přejdete silnici a v přímém směru pokračujete, po dalších 50 metrech opět přejdete menší komunikaci. Po 20 metrech odbočíte vpravo na chodník k TyfloCentru. Využijte hlasový majáček nad vchodem. Po vstupu v přímém směru po 5 metrech narazíte na schodiště, vyjdete do 1. patra, odbočíte vpravo. Dveře do kanceláře se nachází po levé straně. V přímém směru se nachází dveře do oblastní odbočky SONS.