Popis trasy do TyfloCentra Olomouc, I. P. Pavlova (hlavní budova TyfloCentra)

Adresa: 
I. P. Pavlova 69, Olomouc, 779 00.

Kdo se na hlavní budově nachází: 
– Středisko informatiky a digitalizace
– soc. firma Ergones (prodejna techniky)
– Středisko podpory zaměstnávání, pracoviště Olomouc
– Regionální pracovník sociálně aktivizační služby, pracoviště Olomouc

Od tramvajové zastávky Nová Ulice k TyfloCentru
Tramvajová zastávka Nová ulice se nachází stranou silniční komunikace. Po vystoupení z tramvaje odbočte vlevo, najděte nejbližší přechod přes vozovku, cca 30 m. Přejdete jej a v tomto směru pokračujte po chodníku kolem dvou panelových domů a kolem kostelíku po pravé straně. Po asi 150 metrech se nachází areál Jalta, kde kromě TyfloCentra najdete také Tyfloservis, Tyflopomůcky a Oblastní odbočku SONS. Orientační hlasový majáček umístěný na rohu restaurace Jalta vám po stisknutí čísla 2 dálkového ovladače sdělí popis trasy až ke vstupu do středisek. U vchodu do TyfloCentra můžete opět využít hlasový majáček, který vám sdělí informace o zvoncích do středisek.

Z vlakového nádraží tramvají do TyfloCentra 
Po vystoupení z vlaku najdete schodiště do podchodu pomocí orientačního majáčku. Orientační majáčky označují také schodiště do podchodu z hlavní haly, ČD Centrum a východ z nádraží. Tramvajová zastávka se nachází vlevo od východu. Použijete tramvaje číslo 1, 4 a 6, směr Nová ulice. Na lince č. 1  trvá jízda cca 16 minut, na ostatních cca 19 minut. Výstupní stanicí je Nová ulice – konečná. Všechny tramvaje v Olomouci jsou vybaveny hlásiči čísel a směrů linek i hlásiči stanic.
Z autobusového nádraží tramvají do TyfloCentra

Po vystoupení z autobusu se můžete zorientovat za pomoci tabulek v bodovém písmu na označnících jednotlivých zastávek. Lze také použít orientačních majáčků. Jsou umístěny nad vchodem do odbavovací budovy, na 2. a 5. nástupišti a nad schodištěm do podchodu vedoucímu ke stanicím MHD. Z podchodu vystoupíte schodištěm situovaným v přímém směru podchodu. Po vystoupení přejdete koleje a odbočíte vlevo. Zastávka tramvaje se nachází po cca 50 metrech. Použijete linku č. 4  směr Nová ulice. Doba trvání jízdy je cca 22 minut. Výstupní stanicí je Nová ulice – konečná.

Automobilem k TyfloCentru

  • od Mohelnice, Šternberka, Lipníka nad Bečvou, Přerova:
    sledujte směr na Brno. Jakmile sjedete z nadjezdu, dostanete se na ulici Brněnskou. Těsně před výjezdem z města (na světelné křižovatce, kde tramvaj odbočuje vpravo) odbočte doprava na ulici Hraniční a na křižovatce u konečné tramvaje odbočte opět doprava na ulici I. P. Pavlova. Asi po 150 metrech vpravo se nachází areál Jalta, kde kromě TyfloCentra najdete také Tyfloservis, Tyflopomůcky a Oblastní odbočku SONS. V okolí je možno zaparkovat. Před TyfloCentrem je i vyhrazené parkoviště pro invalidy. Orientační majáček vám na klávese číslo 2 dálkového ovladače sdělí popis trasy až ke vstupu do středisek.
  • od Prostějova:
    na první světelné křižovatce odbočte doleva na ulici Hraniční a na křižovatce u konečné tramvaje odbočte doprava na ulici I. P. Pavlova. Asi po 150 metrech vpravo se nachází areál Jalta, kde kromě TyfloCentra najdete také Tyfloservis, Tyflopomůcky a Oblastní odbočku SONS. V okolí je možno zaparkovat. Orientační majáček vám na klávese číslo 2 dálkového ovladače sdělí popis trasy až ke vstupu do středisek.